-A A A+

Zorientowane Kozy 2020 już wkrótce!
7 marca w Kozach odbędzie się przedwiosenny bieg na orientację w terenie!

Plakat
fot. Plakat

7 marca na terenie Kóz zorganizowane zostaną tegoroczne, przedwiosenne zawody w biegu na orientację. Podobie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy trzy trasy z wieloma puntkami! 

Bieg na orientację polega na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie. Trasę, którą trzeba pokonać wyznaczają w terenie punkty kontrolne, których lokalizacja oznaczona jest na mapie kółkami. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego lub perforatora - wyjaśnia dyrektor CSW.

Bieg na orientację stanowi doskonałą propozycję dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z czymś więcej. Tym, co stanowi największe wyzwanie jest umiejętność znalezienia wszystkich punktów kontrolnych przy jednoczesnym zachowaniu prędkości biegu. Wiąże się to koniecznością szybkiej nawigacji w terenie z równoczesnym wyborem właściwego wariantu dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych, co często decyduje o końcowym wyniku biegu. Wniosek jest jeden – zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu.

Już wkrótce na naszej stronie pojawi się informacja odnośnie zapisów na Przedwiosenny Bieg Na Orientację w Kozach